Yapışkanlı Termal Rulo

Standart etiketlerden farklı olarak pergaminsiz üretilen “yapışkanlı termal rulo kağıt” olarak adlandırılan pergaminsiz termal etiket standart ölçülerde rulo halinde üretilmektedir. Astarsız (pergaminsiz) bu termal etiketler yapışkanlı pos rulosu gibi çalışmaktadır. Basit bir şekilde söylemek gerekirse; arka tarafında yapışkan bulunan ve üst kısmında silikon bulunan bir banttır.

Pergamine olmadığı için barkod yazıcılar / pos yazıcılarda kullanılırken etiketin cihaza sarmaması için özel bir yapışkana sahip pergaminsiz termal etiket renkli baskıya uygun değildir. Sadece termal yazıcılarda baskı almaktadır.

Cihazlarda minimum yapışkan birikimi ile mükemmel yapışma ve otomatik kesicilerde en iyi sonucu veren astarsız termal etiket perakende, gıda ve lojistik alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. -10 °C to 70 °C arasında kullanıma uygundur. Yapışkanı ile birlikte 90 micron kalınlığa, 75 g/m² ağırlığa sahiptir. Etiketin uygulanma (yapıştırılma sırasındaki) ortam sıcaklığı en düşük 5 °C olmalıdır. 203 mm/sn’ye kadar doğrudan termal baskı hızına uyumludur.

Verimliliği en üst seviyeye çıkartan taşıyıcısız termal rulo etiketler ile sürdürülebilirliği arttırın. FSC, SGSCHCOC-004879 altında FSC Mix Credit sertifikalarına sahip bu ürün pergaminsiz özelliği ile çevre dostudur. Gıda ile temasa uygun bu etiket AB ve ABD Gıda ve İlaç İdaresi mevzuatına uygundur.

Astarsız etiket, aynı zamanda sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanıza, verimliliğinizi artırmanıza ve toplam etiketleme maliyetlerini azaltmanıza yardımcı olacak, kaynak açısından verimli bir etiketleme inovasyonudur.

FSC™ sertifikalı elyaflardan üretilmiştir ve benzer basınca duyarlı etiket malzemelerinden yaklaşık %40 daha az kağıt kullanır. Vahşi yaşamı koruyan, iklim değişikliğini azaltmaya yardımcı olan ve su kalitesini artıran sertifikalı ve kontrollü, sürdürülebilir bir şekilde yönetilen ormanlardan gelir.

Saklama Koşulları

Üretim tarihinden itibaren: +20 °C ‘de ve %50 bağıl nemde 12 ay boyunca özelliğini yitirmeden saklanabilir. +20 °C ‘den yüksek veya düşük sıcaklıklarda, %50 bağıl nemden daha yüksek veya düşük nem ortamlarında depolama süresi kısalır, ürün özelliğini yitirecektir. Ürün kapalı koli içerisinde, güçlü güneş ışığı veya yapay ışıktan uzakta saklanmalıdır.

İklim Değişikliği ile Mücadele

Sürdürülebilir bir etiket malzemesi seçtiğinizde fosillerin ötesine geçme, iklim değişikliğini azaltmaya yardımcı olma ve biyoçeşitliliği artırma misyonumuzda bize eşlik edersiniz.

  • %20’ye kadar daha az karbon ayak izi bırakın
  • %40 – 50 oranında CO 2 dengi emisyonlarda azalma sağlar
  • Yaklaşık üçte bir oranında daha az enerji ve %40 daha az su tüketir
  • Astar (pergamin) atıklarını tamamen ortadan kaldırır

Bartender Ultralite

Seagullscientific ‘n uzun yıllardır barkod sektöründe kullanılan freeware versyonu olan Bartender Ultralite ‘ı 2021 yılı itibariyle kullanımdan kaldırdı. Seagullscientific ‘in sunmuş olduğu tüm bartender versyonları (pro 2019, 2021 artık ücretli.

Bartender Ultralite Alternatifi Nedir?

Eğer bartender ‘ı denemek ve işinize yarayıp yaramadığını görmek istiyorsanız; Seagullscientific ‘in bu konuda yardımı elbette oluyor. Sitelerinden gerekli bilgilerinizi vererek Bartender ‘ın DEMO versyonunu (30 günlüktür) kurabilir ve 30 gün boyunca sınırsız sayıda baskılar alabilirsiniz. Fakat 30 gün sonunda programın demo süresi dolduğundan artık kullanıma kapatılacaktır.

Bartender Lisans Ücreti (Versyon 2016, 2019, 2021) Nedir?

Bartender ‘ı kullanan birçok işletme genellikle Bartender pro versyonu ile işini görmekte. Fakat pro versyonun fiyatı 450 € civarında olduğu için ufak işletmeler bu konuda biraz sıkıntı çekmekte. 2021 itibariyle Ultralite ‘ın kaldırılmasından sonra; ufak işletmeler için daha düşük bir versyon Starter piyasaya sürüldü. Startır versyonun fiyatı ise 290 € seviyelerindedir. Tüm bu bartender versyonları ve fiyatları ile ilgili aşağıdaki ürün sayfalarından gereken bilgiyi edinebilirsiniz.

2. El Barkod Yazıcı

Sınırlı kullanım alanları ve bütçeler için ikinci el barkod yazıcı modellerimizi maalesef mağazamızda sunamıyoruz. Mevcut kullanım alanınıza göre 2. el barkod yazıcı taleplerinizi bize whatsapp üzerinden iletebilirsiniz.

Whatsapp iletişim numaramız : 02165990999

Not: Telefon rehberinize kayıt sonrasında mesaj yollayabileceksiniz.

 

İkinci el renkli barkod yazıcı İkinci el endüstriyel barkod yazıcı 2. El Barkod Yazıcı

Etiket Cinsi Nasıl Seçilir?

Etiketler kağıt bazlı ve plastik bazlı olmak üzere iki ana kategoriye ayrılırlar. Kağıt bazlı etiketler; sudan ve nemden etikilenen, yırtılan etiketlerdir. Plastik bazlı etiketler ise sudan ve nemden etkilenmez, yırtılmayan etiketlerdir.

Öncelikle kullanım alanınıza göre etiketiniz kağıt bazlı mı, plastik bazlı mı olmalı ona karar vermelisiniz. Sıvı, nem ve esnek yüzeyler için kağıt bazlı etiketler uygun olmayacaktır.

Eğer etiketiniz kağıt bazlı ise; termal mi yoksa ribon baskılı mı olmalı bu ayrımı yapmak gerekiyor. Termal etiketlerin ömrü ribon baskılı etiketlere göre çok daha kısadır. Aralarında 1 ‘e 4 ömür farkı var diyebiliriz. Etiketin maruz kalacağı bir takım dış etkenlere göre termal mi yoksa termal harici bir etiket mi olacağına karar verirken; öncelikle etiket ürün üzerinde 9-12 aydan fazla kalıp kalmayacağına bakılır. Eğer bu sürenin üstünde ise zatern termal etiket seçemezsiniz. Eğer bu sürenin altında ise; ortam sıcaklığı, etiketin maruz kalacağı ışık vb. nedenlere bakılır.