Resin Ribon & Wax Ribon Farkı

Etiketi satın alırken, kullanım alanınıza göre ölçü ve etiket cinsini belirleriz. Peki ribon alırken resin mi, wax mı alacağız? Kısa bir şekilde açıklık getireceğiz.

Piyasada kullanılan ribonların %90 ‘ı wax, wax-resin ve resin ribonlardan oluşmaktadır. Bunların dışında kalanlar ise; özel ribonlar, hot-foil tarih kodlama ribonlarıdır. Peki bu ribonlar arasındaki fark nedir? Özellikle resin ribon, wax ribon farkı müşterilerimizden çokça gelen bir soru olduğundan dolayı bu iki ribonu açıklayalım.

Wax Ribon : Kağıt bazlı (yırtılan) etiketlere baskı yaparken kullanılır. Termal barkod yazıcılarda kuşe, vellum, fastyre gibi etiketlere baskı almak için tercih edilmektedir. Bu ribon ile plastik bazlı etiketlere baskı alamazsınız. Alsanız dahi; baskı el temasında çıkar. En doğru kullanım olarak wax ribonları ancak kağıt bazlı etiketlerde kullanmalısınız.

Resin Ribon : Plastik bazlı (yırtılmayan) etiketlere baskı yaparken kullanılır. Termal barkod yazıcılarda opak pp, mat pp, filmictyre, şeffaf pp, void gibi plastik bazlı etiketlere baskı almak için tercih edilirler. Resin ribon ile plastik bazlı bir etikete baskı aldığınızda elle temas sırasında baskını çıkmaz ve net bir baskı alırsınız.

Termal Etiket

Termal barkod yazıcılarda, ribona ihtiyaç duymadan baskı alabileceğiniz kendinden termalli bu etiketlere ribonlu & ribonsuz tüm barkod yazıcılarda baskı alabilirsiniz. Standart olarak 10 mm ve katlarında üretilen bu etiketleri RibonSepeti online alışveriş mağazamızdan anında satın alabilirsiniz.

Termal etiketler diğer etiketlere göre daha kısa ömürlüdürler. Baskı sırasında ribona ihtiyaç duyulmadığı için baskı maliyeti açısında diğer etiketlere nazaran %10 tasarrufludurlar. Saklama koşullarına dikkat edildiği taktirde; size yolladığımız kapalı kutu ile bir yıl boyunca stoğunuzda tutabilirsiniz.

Sizlere; üretimini yaptığımız bu ürünleri daha uyguna sunabilmek açısından, her bir ürün için minimum sipariş miktarları oluşturduk. Minimum sipariş miktarları ürün ölçü ve ürün cinsine göre değişiklik göstermekte ve ürünle ilgili sayfada yer almaktadır.

Etiket Kağıdı

2011 yılından buyana etiket kağıdı üretici firması olarak İstanbul ‘da hizmet veren firmamız, yüzlerce farklı ölçüde A4 ve rulo etiket kağıdı üretimi yapmaktadır. Yüzlerce farklı ölçüde; kuşe, vellum, termal, pp opak, pp şeffaf ve silvermat etiketlerinden tercih ettiğiniz ürünü seçerek, online satın alabilirsiniz.

Şeffaf Sticker Kağıdı

Şeffaf sticker kağıdı; A4 ebatlarında, mürekkep kartuşlu A4 yazıcılarda kullanıma uygun özel mürekkep tutan yüzeye sahip Dufold ürünüdür. Tam sayfa, sayfada 2 adet, sayfada 4 adet olarak farklı ölçüleri mevcuttur. Şeffaf sticker baskı işleminizi herhangi mürekkepli yazıcıda rahatlıkla yapabilirsiniz. Akma veya dağılma yapmayacaktır.

Sticker Kağıt Çeşitleri

Mürekkepli yazıcılar için özel olarak ürettiğimiz DUFOLD sticker kağıt çeşitlerimizi sizler için aşağıda sıraladık. Özel üst yüzey yapısı ile mürekkebi tutar, dağılma veya akma yapmaz. Tüm mürekkep kartuşlu A4 yazıcılarda kullanıma uygundur. Kuşe Mat, Kuşe Parlak, PP Mat, PP Parlak ve PP Şeffaf olarak 5 farklı cins, onlarda farklı ölçüde hazır sticker kağıtlarıdır. Tamamı 210×297 mm (A4 ölçülerinde) olan bu sticker kağıt çeşitlerimizi ve farklı ölçülerini aşağıdaki ürün sayfalarına giriş yaparak inceleyebilir, online sipariş verebilirsiniz.

sdsd