2. El Barkod Yazıcı

Sınırlı kullanım alanları ve bütçeler için ikinci el barkod yazıcı modellerimizi maalesef mağazamızda sunamıyoruz. Mevcut kullanım alanınıza göre 2. el barkod yazıcı taleplerinizi bize whatsapp üzerinden iletebilirsiniz.

Whatsapp iletişim numaramız : 02165990999

Not: Telefon rehberinize kayıt sonrasında mesaj yollayabileceksiniz.

 

İkinci el renkli barkod yazıcı İkinci el endüstriyel barkod yazıcı 2. El Barkod Yazıcı

Etiket Cinsi Nasıl Seçilir?

Etiketler kağıt bazlı ve plastik bazlı olmak üzere iki ana kategoriye ayrılırlar. Kağıt bazlı etiketler; sudan ve nemden etikilenen, yırtılan etiketlerdir. Plastik bazlı etiketler ise sudan ve nemden etkilenmez, yırtılmayan etiketlerdir.

Öncelikle kullanım alanınıza göre etiketiniz kağıt bazlı mı, plastik bazlı mı olmalı ona karar vermelisiniz. Sıvı, nem ve esnek yüzeyler için kağıt bazlı etiketler uygun olmayacaktır.

Eğer etiketiniz kağıt bazlı ise; termal mi yoksa ribon baskılı mı olmalı bu ayrımı yapmak gerekiyor. Termal etiketlerin ömrü ribon baskılı etiketlere göre çok daha kısadır. Aralarında 1 ‘e 4 ömür farkı var diyebiliriz. Etiketin maruz kalacağı bir takım dış etkenlere göre termal mi yoksa termal harici bir etiket mi olacağına karar verirken; öncelikle etiket ürün üzerinde 9-12 aydan fazla kalıp kalmayacağına bakılır. Eğer bu sürenin üstünde ise zatern termal etiket seçemezsiniz. Eğer bu sürenin altında ise; ortam sıcaklığı, etiketin maruz kalacağı ışık vb. nedenlere bakılır.

Kuşe Etiketler

Kuşe etiketler, termal etiketlerden sonra en çok kullanılan etiketlerdir. Üzerine wax ribon ile aldığınız baskı etiketin ömrü boyunca silinmez ve solmaz.

  • Kağıt bazlıdır, yırtılır.
  • Baskı için wax ribona ihtiyaç duyulur.
  • Wax ribon ile yapılan baskı silinmez, solmaz.
  • Üzerlerine tükenmez kalem, asetatlı kalem ile yazı yazılabilir.
  • Kullanım alanları oldukça geniştir.

Eğer kullanacağınız alanda sıvı teması söz konusu ise; kağıt bazlı etiketler yerine plastik bazlı etiketler kullanmanız önerilir.

Kuşe etiketler ile vellum etiketler birbirlerine çok benzerler. Bu iki etiket cinsinin fiyatları aynıdır. Aralarındaki tek fark kuşe etiketlerin yüzeyleri parlak, vellum etiketlerin yüzeyleri ise mattır.

Fiyat bilgisi ve satın almak için : “Etiketler” kategorisini inceleyebilirsiniz.