Resin Ribon & Wax Ribon Farkı

Etiketi satın alırken, kullanım alanınıza göre ölçü ve etiket cinsini belirleriz. Peki ribon alırken resin mi, wax mı alacağız? Kısa bir şekilde açıklık getireceğiz.

Piyasada kullanılan ribonların %90 ‘ı wax, wax-resin ve resin ribonlardan oluşmaktadır. Bunların dışında kalanlar ise; özel ribonlar, hot-foil tarih kodlama ribonlarıdır. Peki bu ribonlar arasındaki fark nedir? Özellikle resin ribon, wax ribon farkı müşterilerimizden çokça gelen bir soru olduğundan dolayı bu iki ribonu açıklayalım.

Wax Ribon : Kağıt bazlı (yırtılan) etiketlere baskı yaparken kullanılır. Termal barkod yazıcılarda kuşe, vellum, fastyre gibi etiketlere baskı almak için tercih edilmektedir. Bu ribon ile plastik bazlı etiketlere baskı alamazsınız. Alsanız dahi; baskı el temasında çıkar. En doğru kullanım olarak wax ribonları ancak kağıt bazlı etiketlerde kullanmalısınız.

Resin Ribon : Plastik bazlı (yırtılmayan) etiketlere baskı yaparken kullanılır. Termal barkod yazıcılarda opak pp, mat pp, filmictyre, şeffaf pp, void gibi plastik bazlı etiketlere baskı almak için tercih edilirler. Resin ribon ile plastik bazlı bir etikete baskı aldığınızda elle temas sırasında baskını çıkmaz ve net bir baskı alırsınız.

Termal Etiket

Termal barkod yazıcılarda, ribona ihtiyaç duymadan baskı alabileceğiniz kendinden termalli bu etiketlere ribonlu & ribonsuz tüm barkod yazıcılarda baskı alabilirsiniz. Standart olarak 10 mm ve katlarında üretilen bu etiketleri RibonSepeti online alışveriş mağazamızdan anında satın alabilirsiniz.

Termal etiketler diğer etiketlere göre daha kısa ömürlüdürler. Baskı sırasında ribona ihtiyaç duyulmadığı için baskı maliyeti açısında diğer etiketlere nazaran %10 tasarrufludurlar. Saklama koşullarına dikkat edildiği taktirde; size yolladığımız kapalı kutu ile bir yıl boyunca stoğunuzda tutabilirsiniz.

Sizlere; üretimini yaptığımız bu ürünleri daha uyguna sunabilmek açısından, her bir ürün için minimum sipariş miktarları oluşturduk. Minimum sipariş miktarları ürün ölçü ve ürün cinsine göre değişiklik göstermekte ve ürünle ilgili sayfada yer almaktadır.

Etiket Kağıdı

2011 yılından buyana etiket kağıdı üretici firması olarak İstanbul ‘da hizmet veren firmamız, yüzlerce farklı ölçüde A4 ve rulo etiket kağıdı üretimi yapmaktadır. Yüzlerce farklı ölçüde; kuşe, vellum, termal, pp opak, pp şeffaf ve silvermat etiketlerinden tercih ettiğiniz ürünü seçerek, online satın alabilirsiniz.

Şeffaf Sticker Kağıdı

Şeffaf sticker kağıdı; A4 ebatlarında, mürekkep kartuşlu A4 yazıcılarda kullanıma uygun özel mürekkep tutan yüzeye sahip Dufold ürünüdür. Tam sayfa, sayfada 2 adet, sayfada 4 adet olarak farklı ölçüleri mevcuttur. Şeffaf sticker baskı işleminizi herhangi mürekkepli yazıcıda rahatlıkla yapabilirsiniz. Akma veya dağılma yapmayacaktır.

Sticker Kağıt Çeşitleri

Mürekkepli yazıcılar için özel olarak ürettiğimiz DUFOLD sticker kağıt çeşitlerimizi sizler için aşağıda sıraladık. Özel üst yüzey yapısı ile mürekkebi tutar, dağılma veya akma yapmaz. Tüm mürekkep kartuşlu A4 yazıcılarda kullanıma uygundur. Kuşe Mat, Kuşe Parlak, PP Mat, PP Parlak ve PP Şeffaf olarak 5 farklı cins, onlarda farklı ölçüde hazır sticker kağıtlarıdır. Tamamı 210×297 mm (A4 ölçülerinde) olan bu sticker kağıt çeşitlerimizi ve farklı ölçülerini aşağıdaki ürün sayfalarına giriş yaparak inceleyebilir, online sipariş verebilirsiniz.

sdsd

Halı Etiket Makinesi (Yazıcısı)

Ütüyle (ısıyla) yapışan halı etiketlerini kurum bünyesinde renkli olacak basabileceğiniz yeni nesil renkli barkod yazıcılarla tanıştırmak isteriz sizleri.

Epson ‘ın Colorworks serisi C6000Ae ve C6500Ae modelleri, halı etiketlerinizi full renkli olarak basar ve keser. İstediğiniz zaman, istediğiniz ölçülerde ve görsellerde halı etiketlerinizi hazırlamak ve basmak artık çok kolay.

Halı etiket makinesi / yazıcısı olarak da bilinen C6500Ae ve C6000Ae modelleri hakkında daha fazla detaylı bilgi için müşteri temsilcilerimize ulaşabilir, baskı numuneleri talep edebilirsiniz.

Yapışkanlı Termal Rulo

Standart etiketlerden farklı olarak pergaminsiz üretilen “yapışkanlı termal rulo kağıt” olarak adlandırılan pergaminsiz termal etiket standart ölçülerde rulo halinde üretilmektedir. Astarsız (pergaminsiz) bu termal etiketler yapışkanlı pos rulosu gibi çalışmaktadır. Basit bir şekilde söylemek gerekirse; arka tarafında yapışkan bulunan ve üst kısmında silikon bulunan bir banttır.

Pergamine olmadığı için barkod yazıcılar / pos yazıcılarda kullanılırken etiketin cihaza sarmaması için özel bir yapışkana sahip pergaminsiz termal etiket renkli baskıya uygun değildir. Sadece termal yazıcılarda baskı almaktadır.

Cihazlarda minimum yapışkan birikimi ile mükemmel yapışma ve otomatik kesicilerde en iyi sonucu veren astarsız termal etiket perakende, gıda ve lojistik alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. -10 °C to 70 °C arasında kullanıma uygundur. Yapışkanı ile birlikte 90 micron kalınlığa, 75 g/m² ağırlığa sahiptir. Etiketin uygulanma (yapıştırılma sırasındaki) ortam sıcaklığı en düşük 5 °C olmalıdır. 203 mm/sn’ye kadar doğrudan termal baskı hızına uyumludur.

Verimliliği en üst seviyeye çıkartan taşıyıcısız termal rulo etiketler ile sürdürülebilirliği arttırın. FSC, SGSCHCOC-004879 altında FSC Mix Credit sertifikalarına sahip bu ürün pergaminsiz özelliği ile çevre dostudur. Gıda ile temasa uygun bu etiket AB ve ABD Gıda ve İlaç İdaresi mevzuatına uygundur.

Astarsız etiket, aynı zamanda sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanıza, verimliliğinizi artırmanıza ve toplam etiketleme maliyetlerini azaltmanıza yardımcı olacak, kaynak açısından verimli bir etiketleme inovasyonudur.

FSC™ sertifikalı elyaflardan üretilmiştir ve benzer basınca duyarlı etiket malzemelerinden yaklaşık %40 daha az kağıt kullanır. Vahşi yaşamı koruyan, iklim değişikliğini azaltmaya yardımcı olan ve su kalitesini artıran sertifikalı ve kontrollü, sürdürülebilir bir şekilde yönetilen ormanlardan gelir.

Saklama Koşulları

Üretim tarihinden itibaren: +20 °C ‘de ve %50 bağıl nemde 12 ay boyunca özelliğini yitirmeden saklanabilir. +20 °C ‘den yüksek veya düşük sıcaklıklarda, %50 bağıl nemden daha yüksek veya düşük nem ortamlarında depolama süresi kısalır, ürün özelliğini yitirecektir. Ürün kapalı koli içerisinde, güçlü güneş ışığı veya yapay ışıktan uzakta saklanmalıdır.

İklim Değişikliği ile Mücadele

Sürdürülebilir bir etiket malzemesi seçtiğinizde fosillerin ötesine geçme, iklim değişikliğini azaltmaya yardımcı olma ve biyoçeşitliliği artırma misyonumuzda bize eşlik edersiniz.

  • %20’ye kadar daha az karbon ayak izi bırakın
  • %40 – 50 oranında CO 2 dengi emisyonlarda azalma sağlar
  • Yaklaşık üçte bir oranında daha az enerji ve %40 daha az su tüketir
  • Astar (pergamin) atıklarını tamamen ortadan kaldırır

Bartender Ultralite

Seagullscientific ‘n uzun yıllardır barkod sektöründe kullanılan freeware versyonu olan Bartender Ultralite ‘ı 2021 yılı itibariyle kullanımdan kaldırdı. Seagullscientific ‘in sunmuş olduğu tüm bartender versyonları (pro 2019, 2021 artık ücretli.

Bartender Ultralite Alternatifi Nedir?

Eğer bartender ‘ı denemek ve işinize yarayıp yaramadığını görmek istiyorsanız; Seagullscientific ‘in bu konuda yardımı elbette oluyor. Sitelerinden gerekli bilgilerinizi vererek Bartender ‘ın DEMO versyonunu (30 günlüktür) kurabilir ve 30 gün boyunca sınırsız sayıda baskılar alabilirsiniz. Fakat 30 gün sonunda programın demo süresi dolduğundan artık kullanıma kapatılacaktır.

Bartender Lisans Ücreti (Versyon 2016, 2019, 2021) Nedir?

Bartender ‘ı kullanan birçok işletme genellikle Bartender pro versyonu ile işini görmekte. Fakat pro versyonun fiyatı 450 € civarında olduğu için ufak işletmeler bu konuda biraz sıkıntı çekmekte. 2021 itibariyle Ultralite ‘ın kaldırılmasından sonra; ufak işletmeler için daha düşük bir versyon Starter piyasaya sürüldü. Startır versyonun fiyatı ise 290 € seviyelerindedir. Tüm bu bartender versyonları ve fiyatları ile ilgili aşağıdaki ürün sayfalarından gereken bilgiyi edinebilirsiniz.

2. El Barkod Yazıcı

Sınırlı kullanım alanları ve bütçeler için ikinci el barkod yazıcı modellerimizi maalesef mağazamızda sunamıyoruz. Mevcut kullanım alanınıza göre 2. el barkod yazıcı taleplerinizi bize whatsapp üzerinden iletebilirsiniz.

Whatsapp iletişim numaramız : 02165990999

Not: Telefon rehberinize kayıt sonrasında mesaj yollayabileceksiniz.

 

İkinci el renkli barkod yazıcı İkinci el endüstriyel barkod yazıcı 2. El Barkod Yazıcı