Blog Yazıları

Termal Barkod Yazıcı Baskısında Beyaz Alanlar Kalıyor – Çözümü

Barkod yazıcı yazdırma problemi, bölgesel / kısmi silik yazdırma.

Görseldeki biri baskı hatası alıyorsanız, bu hata “barkod yazıcı silik yazdırma” hatasından biraz farklıdır. Bu problemde, barkod yazıcı belli başlı kısımları net olarak basamıyor fakat bu alanlar dışındaki baskıları net bir şekilde basıyorsa; problem aşağıdaki ihtimallerden biridir.

Kalitesiz Etiketler: Piyasada normalin %10-15 daha altında satılan, termal ve yüzey problemi olan etiketler bu şekilde kalitesiz baskılara neden olurlar. Bu problemler etiket rulosunun başında, ortasında veya sonunda olabilir. Belli birkaç rulonuz düzgün basmış olabilir, fakat sonraki rulolarda bu problemi yaşıyor olabilirsiniz. Bu problemi Labelika termal etiketlerle çözebilirsiniz.

Roller (silindirler) Tozlanması: Bu durum her 10.000 metrede bir yaşanan bir durumdur. Eğer daha sık yaşıyorsanız; etiketleriniz veya içerisindeki masuranın kalitesizliğinden kaynaklanır. Kalitesiz etiket ve masuralarda toz oranı labelika etiketlerdekinden 5 kat daha fazladır. Bu aşırı toz sadece baskı kalitenizi etkilemez, yakın bir zamanda cihazınızın baskı kafasının arızalanacağını da işaret eder. Barkod yazıcıların en büyük düşmanı olan bu tozu cihazınızdan en kısa sürede uzaklaştırmanız gerekir. Temizleme rastgele alkol veya kolonya ile yapılırsa; cihazınız hasar görecektir. Barkod yazıcı temizleme ile ilgili makalemizde cihazınızı nasıl temizleyeceğinizi detaylı bir şekilde sizin için anlattık. Bakınız : Barkod yazıcı temizleme işlemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir