Blog Yazıları

Yapışkanlı Termal Rulo

Pergaminsiz Etiket

Standart etiketlerden farklı olarak pergaminsiz üretilen “yapışkanlı termal rulo kağıt” olarak adlandırılan pergaminsiz termal etiket standart ölçülerde rulo halinde üretilmektedir. Astarsız (pergaminsiz) bu termal etiketler yapışkanlı pos rulosu gibi çalışmaktadır. Basit bir şekilde söylemek gerekirse; arka tarafında yapışkan bulunan ve üst kısmında silikon bulunan bir banttır.

Pergamine olmadığı için barkod yazıcılar / pos yazıcılarda kullanılırken etiketin cihaza sarmaması için özel bir yapışkana sahip pergaminsiz termal etiket renkli baskıya uygun değildir. Sadece termal yazıcılarda baskı almaktadır.

Cihazlarda minimum yapışkan birikimi ile mükemmel yapışma ve otomatik kesicilerde en iyi sonucu veren astarsız termal etiket perakende, gıda ve lojistik alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. -10 °C to 70 °C arasında kullanıma uygundur. Yapışkanı ile birlikte 90 micron kalınlığa, 75 g/m² ağırlığa sahiptir. Etiketin uygulanma (yapıştırılma sırasındaki) ortam sıcaklığı en düşük 5 °C olmalıdır. 203 mm/sn’ye kadar doğrudan termal baskı hızına uyumludur.

Verimliliği en üst seviyeye çıkartan taşıyıcısız termal rulo etiketler ile sürdürülebilirliği arttırın. FSC, SGSCHCOC-004879 altında FSC Mix Credit sertifikalarına sahip bu ürün pergaminsiz özelliği ile çevre dostudur. Gıda ile temasa uygun bu etiket AB ve ABD Gıda ve İlaç İdaresi mevzuatına uygundur.

Astarsız etiket, aynı zamanda sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanıza, verimliliğinizi artırmanıza ve toplam etiketleme maliyetlerini azaltmanıza yardımcı olacak, kaynak açısından verimli bir etiketleme inovasyonudur.

FSC™ sertifikalı elyaflardan üretilmiştir ve benzer basınca duyarlı etiket malzemelerinden yaklaşık %40 daha az kağıt kullanır. Vahşi yaşamı koruyan, iklim değişikliğini azaltmaya yardımcı olan ve su kalitesini artıran sertifikalı ve kontrollü, sürdürülebilir bir şekilde yönetilen ormanlardan gelir.

Saklama Koşulları

Üretim tarihinden itibaren: +20 °C ‘de ve %50 bağıl nemde 12 ay boyunca özelliğini yitirmeden saklanabilir. +20 °C ‘den yüksek veya düşük sıcaklıklarda, %50 bağıl nemden daha yüksek veya düşük nem ortamlarında depolama süresi kısalır, ürün özelliğini yitirecektir. Ürün kapalı koli içerisinde, güçlü güneş ışığı veya yapay ışıktan uzakta saklanmalıdır.

İklim Değişikliği ile Mücadele

Sürdürülebilir bir etiket malzemesi seçtiğinizde fosillerin ötesine geçme, iklim değişikliğini azaltmaya yardımcı olma ve biyoçeşitliliği artırma misyonumuzda bize eşlik edersiniz.

  • %20’ye kadar daha az karbon ayak izi bırakın
  • %40 – 50 oranında CO 2 dengi emisyonlarda azalma sağlar
  • Yaklaşık üçte bir oranında daha az enerji ve %40 daha az su tüketir
  • Astar (pergamin) atıklarını tamamen ortadan kaldırır

Bir Cevap Yazın